Motor Ehliyeti Fiyatları

Motor Ehliyeti Fiyatları Nedir? Motosiklet Sürücü Belgesi Sınıfları ve Kapsamları Nelerdir?

Motor ehliyeti fiyatı, diğer sürücü belgesi sınıflarında olduğu gibi kurs ücretinin yanı sıra sürücü belgesini almaya hak kazandıktan sonra istenilen polis vakfı ücreti, sürücü belgesi kart ücreti ve harç bileşenlerinden oluşur. Ayrıca tüm sürücü belgesi sınıflarında olduğu gibi hem direksiyon hem de yazılı sınav içinde kursiyerlerden sınav ücreti talep edilir.

Motosiklet Sürücü Belgesi Sınıfları ve Kapsamları

Motor ehliyeti olarak adlandırılan sürücü belgeleri üç sınıfa ayrılır. Bunlar A, A1 ve A2 sınıfı sürücü belgelerdir. Eski sisteme göre yalnızca iki adet motosiklet sürücü belgesi varken artık bu sayı üçe çıkarılarak çeşitlendirilmiş oldu. A sınıfı sürücü belgesi 2-3 tekerlekli 500 cc üzeri motosikletler için istenen ehliyettir. A1 sınıfı sürücü belgesi 125 cc’ye kadar 2-3 tekerlekli motosikletler için istenirken A2 sınıfı sürücü belgesi 500 cc’ye kadar 2-3 tekerlekli motosikletler için istenir.

A1 ve A2 sınıfı ehliyet için sadece yaş sınırı aranırken A sınıfı ehliyet için hem yaş sınırı yüksektir hem de belli bir deneyim istenmektedir. Eğer A sınıfı ehliyet sahibi olmak istiyorsanız 24 yaşınızı doldurmuş olmanız ve en az 2 yıllık A2 sınıfı ehliyete sahip olmanız gerekir.

Motor Ehliyeti Fiyatı Ne Kadardır?

2018 yılı için motor ehliyeti fiyatı ve sınav ücretleri aşağıdaki gibidir:

Sürücü Belgesi Sınıfı

Sürücü Belgesi Kart Ücreti

Sürücü Belgesi Harç Ücreti

Belge

Harç Bedeli

Yazılı Sınav Ücreti

Direksiyon Sınavı Ücreti

A

139 TL

164.40 TL

25 TL

75 TL

100 TL

A1

139 TL

164.40 TL

25 TL

75 TL

100 TL

A2

139 TL

164.40 TL

25 TL

75 TL

100 TL

Kursiyerin elinde mevcut olan başka bir sürücü belgesi varsa ve motosiklet ehliyeti almak istiyorsa yine aynı şekilde bu ücretleri ödemek zorundadır. Kursiyerin bu durumda ödeyeceği kurs ücretinde farklılık olacaktır. Elinizde bulunan B sınıfı ya da farklı ehliyetlerle motosiklet kullanmak idari para cezası ile sonuçlanan bir kural ihlalidir. Bu yüzden motosiklet kullanmak için A, A1 veya A2 sınıfı sürücü belgesine ihtiyacınız vardır.

Kursiyerlerin ödeyecekleri tüm bu ücretler sürücü kursu fiyatlarında olduğu gibi valilik ve resmi kurumlar tarafından her yıl belirlenir. Dilerseniz yazılı sınav ve direksiyon sınav ücretini eğitim aldığınız kursa verebilirsiniz. Sürücü kursunuz sizin için gerekli başvuruları hızlı bir şekilde yapacaktır.

İletişim

Ehliyet Almak İçin Hemen İletişime Geçin

Bizi Arayın

+90 (212) 543 62 60

Adres

Zeytinlik Mahallesi Cumhuriyetçi Sokak No: 23 Kat: 1 / 2
Bakırköy – İstanbul

HEMEN ÜCRETSİZ İLETİŞİME GEÇİN

İLETİŞİM