Ehliyet Yükseltme Fiyatları

Ehliyet Yükseltme Fiyatları

Ehliyet büyütme veya bir diğer adıyla yükseltmek elinizde hali hazırda bir sürücü belgesi mevcutken başka bir sürücü belgesine geçiş yapmaya denir. Ehliyet yükseltmek için sürücülerin teorik ders almasına ve yazılı sınav girmesine ilişkin zorunluluk kaldırılmıştır. Sürücülerin ehliyetlerini büyütmek için yalnızca direksiyon dersleri alması ve direksiyon sınavına girmesi gerekir.

Halk arasında ehliyet yükseltmek ve ehliyet büyütmek olarak kullanılan tabirin aslı fark sınıfına girmektir. Yani B sınıfı ehliyeti olan sürücünün bir üst sınıf ehliyet alması farka girmek olarak tabir edilir. Farka gidilecek yani yükseltilecek ehliyet sınıfları E ve D sınıfı sürücü belgeleridir. E sınıfı sürücü belgesi alan bir sürücü kamyon, otobüs ve B sınıfının kullanabildiği araçları kullanabilir. D sınıfı sürücü belgesi ise sürücülerin tır, kamyon ve B sınıfına giren araçları kullanabilmesi için gerekli olan ehliyet sınıfıdır. Sürücüler dilerse B, C ve D ehliyet sınıflarından A1, A2 ve A sınıfı sürücü belgelerine geçiş yapabilir.

Ehliyet Yükseltmek İçin Gerekli Olan Şartlar ve Evraklar

  • Adayın alacağı sürücü belgesi için uygun yaşta olması
  • Direksiyon derslerini tamamlamak ve direksiyon sınavında başarılı olmak
  • Öğrenim Belgesi (Diploma’nın Noter tarafından tasdikli fotokopisi)
  • Sabıka Kaydı
  • Biometrik Fotoğraf (Son ay içerisinde çekilmiş olması gerekir.)
  • Sağlık Raporu (Aile Sağlık Merkezleri ya da hastanelerden alınabilir.)

Ehliyet Yükseltme Fiyatları

Ehliyet yükseltme fiyatları, elinizdeki mevcut ehliyetten yükselteceğiniz ehliyetin sınıfına göre değişiklik gösterir. Aşağıda 2018 yılı İstanbul için ehliyet yükseltme fiyatları yer almaktadır. Fiyatlar şehirden şehre uygulanan yürütmelik nedeniyle farklılık göstermektedir.

Sürücü Belgesi Sınıfı

Kurs Ücreti

Ehliyet Kart Masrafı

Maliye Harcı

B'den D'ye ( Otobüs )

800 TL

139 TL

722,5 TL

B’den C’ye (Kamyon) Geçiş

2000 TL

139 TL

722,5 TL

C-D’den E’ye (Tır) Geçiş

1400 TL

139 TL

722,5 TL

B-C-D'den A1'e Geçiş

850 TL

139 TL

143,70 TL

B-C-D'den A2'e Geçiş

1010 TL

139 TL

143,70 TL

B-C-D'den A'ya Geçiş

1400 TL

139 TL

143,70 TL

 

Yukarıda belirtilen ücretlerin yanı sıra adayların direksiyon sınavı için de ücret ödemesi gerekir. Sınav ücretlerini kursumuza yatırabilirsiniz. Bakırköy sürücü kursu olarak adaylarımızın sınav ücretlerini yatırarak başvurularını kolay bir şekilde tamamlayabiliriz.

Bakırköy Sürücü Kursu ile ehliyet yükseltmek isteyen adaylarımız dilediği saatlerde ders programlarını oluşturabilir ve video ders içerikleri ile takviye eğitim sağlayabilirsiniz. Farklı öğrenme teknikleri ile eğitim veren kursumuz, kolay ve akılda kalıcı şekilde eğitim vererek adaylarımızın kolaylıkla sürücü eğitimini tamamlamasını sağlar. Bakırköy Sürücü Kursu, İstanbul en uygun fiyatlı sürücü kursu olarak farklı araçlarla adayların en rahat kullanabileceği araçları seçme imkanını sunar. Güçlü eğitim kadrosu ve farklı öğrenme teknikleri ile ehliyet alma sürecini sizler için kolaylaştıran Bakırköy Sürücü Kursu ile çok kolay bir şekilde yeni bir ehliyet alabilir ya da mevcut ehliyetinizi yükseltebilirsiniz.  

İletişim

Ehliyet Almak İçin Hemen İletişime Geçin

Bizi Arayın

+90 (212) 543 62 60

Adres

Zeytinlik Mahallesi Cumhuriyetçi Sokak No: 23 Kat: 1 / 2
Bakırköy – İstanbul

HEMEN ÜCRETSİZ İLETİŞİME GEÇİN

İLETİŞİM